HS-905 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 1-1/2 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- HS 905
- UPC:
- 785991420081
- Item #:
- 299364
HS-905 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 1-1/2 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR #:
- HS 905
- UPC:
- 785991420081
- Item #:
- 299364
Manuals & Documentation
| Catalog Number | HS 905 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Steel City |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Application | For Use with Rigid/IMC Conduits |
| Material | Steel |
| UPC | 785991420081 |
| GTIN | 00785991420081 |
| Item Type | Two Hole Pipe Strap |
| Length | 4.6 in |
| Width | 0.875 in |
| Size | 1-1/2 Inch |
| Thickness | 0.053 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall HS-905|AmFittings CSR1502|Appleton CF150|BLine B2304-1 1/2|Bridgeport 1905|Crouse 4967|Dottie HW405|Electrline L620-5|Garvin THSR-150|Halex 61215B |