H995ICAT Halo Air-Tite New Construction Shallow Recessed Lighting Housing, LED Lamp, IC Insulation, 120/277 V AC, 4-3/8 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H995ICAT
- UPC:
- 080083616930
- Item #:
- 292050
H995ICAT Halo Air-Tite New Construction Shallow Recessed Lighting Housing, LED Lamp, IC Insulation, 120/277 V AC, 4-3/8 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR #:
- H995ICAT
- UPC:
- 080083616930
- Item #:
- 292050
Manuals & Documentation
| Catalog Number | H995ICAT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED (Not Included) |
| Special Features | Compatible with HALO 4" LED modules |
| Standard | UL/cUL Listed - Damp Location;UL/cUL Listed - Wet Location;Airtite |
| UPC | 080083616930 |
| GTIN | 00080083616930 |
| Item Type | 4" 995 LED Housing |
| Voltage Rating | 120/277V |