NSYCCOHYT30VID ClimaSys Electronic Hygrotherm With OLED Green Screen, 9 to 30 V AC/DC, 4 A, DIN Rail Mount
- MFR:
- Schneider Electric
- MFR #:
- NSYCCOHYT30VID
- Item #:
- 285885
NSYCCOHYT30VID ClimaSys Electronic Hygrotherm With OLED Green Screen, 9 to 30 V AC/DC, 4 A, DIN Rail Mount
- MFR #:
- NSYCCOHYT30VID
- Item #:
- 285885
Climasys CC - electronic hygrotherm - 9 -30V - temp -4080C - Hr 2080%
Manuals & Documentation
| Catalog Number | NSYCCOHYT30VID |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Input Voltage | 9...30 V AC/DC |
| RoHS URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10178505&lang=en-us |
| GTIN | 03606480152573 |
| Width | External: 56 mm |
| Height | External: 85 mm |
| Depth | External : 44 mm |