APWR2 Sure-Lites All-Pro Universal Emergency Exit Lamp, 0.78 W Lamp, 3.6 V DC, 2 Heads
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- APWR2
- UPC:
- 080083608584
- Item #:
- 278104
APWR2 Sure-Lites All-Pro Universal Emergency Exit Lamp, 0.78 W Lamp, 3.6 V DC, 2 Heads
- MFR #:
- APWR2
- UPC:
- 080083608584
- Item #:
- 278104
Manuals & Documentation
| Catalog Number | APWR2 |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | All-Pro Emergency |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Ceiling |
| Special Features | 3.6V, .78W DC long lasting LED heads |
| Standard | UL/cUL Listed - Wet Location |
| UPC | 080083608584 |
| GTIN | 00080083608584 |
| Item Type | LED Exit and Emergency |
| Size | 5.1 IN Length 5.1 IN Width 2.5 IN Height |
| Voltage Rating | 3.6V |
| Wattage | 1 W |