NSYAEFPFSC Wall Fixing Support, Steel
- MFR:
- Schneider Electric
- MFR #:
- NSYAEFPFSC
- Item #:
- 252061
Spacial S3D, CRNG enclosure Wall fixing lugs. H: 74 x 42 x 12 mm. Wall fixing support. Mounting rear of enclosure. Horizontal or vertical position. Permanent permissible load: 250 kg. Zinc coated finish. set of 1.
Manuals & Documentation
| Catalog Number | NSYAEFPFSC |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Consist of | fixing screws;4 lug;4 pre-mounted sealing gasket |
| Material | steel |
| RoHS URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10176813&lang=en-us |
| GTIN | 03606480198984 |
| Item Type | Horizontal or vertical position;Fixing accessory;Wall fixing support |
| Width | Real: 42 mm |
| Height | Real: 74 mm |
| Depth | Wall-enclosure separation : 12 mm |