H750T Halo Remodel Recessed Lighting Housing, LED Lamp, Non-Insulated Insulation, 120/277 V AC, 6-1/2 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H750T
- UPC:
- 623961052224
- Item #:
- 248350
H750T Halo Remodel Recessed Lighting Housing, LED Lamp, Non-Insulated Insulation, 120/277 V AC, 6-1/2 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR #:
- H750T
- UPC:
- 623961052224
- Item #:
- 248350
Manuals & Documentation
| Catalog Number | H750T |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED (Not Included) |
| Special Features | Got Nail!™ bar hangers |
| Standard | UL/cUL Listed 1598 Luminaire;CE Compliant;UL/cUL Listed for Feed Through;Wet Locations Listed;Damp Locations Listed;California Title 24;IECC Compliant;AIR-TITE (TM) Certified ASTM E283;ENERGY STAR Qualified;RoHS Compliant |
| UPC | 623961052224 |
| GTIN | 00623961052224 |
| Item Type | 6" LED Housing |
| Voltage Rating | 120/277V |
| Wattage | 20W |