APEL Sure-Lites All-Pro Universal Emergency Exit Lamp, 0.78 W LED Lamp, 120 to 277 V AC, 2 Heads, Thermoplastic
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- APEL
- UPC:
- 080083566501
- Item #:
- 223659
APEL Sure-Lites All-Pro Universal Emergency Exit Lamp, 0.78 W LED Lamp, 120 to 277 V AC, 2 Heads, Thermoplastic
- MFR #:
- APEL
- UPC:
- 080083566501
- Item #:
- 223659
Manuals & Documentation
| Catalog Number | APEL |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | All-Pro Emergency |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Battery | Nickel Cadmium |
| Lamp Type | LED |
| Lumens | 100 |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Surface |
| Special Features | 3.6V, .78W DC long lasting LED heads |
| Standard | UL Listed - Damp Location |
| UPC | 080083566501 |
| GTIN | 00080083566501 |
| Item Type | LED Exit and Emergency |
| Size | 10.1 IN Length 5.0 IN Width 2.25 IN Height |
| Voltage Rating | 120/277V |
| Wattage | 0.47 W at 277 V |