NSYAEFPFXSC Wall Fixing Support, 304L Stainless Steel
- MFR:
- Schneider Electric
- MFR #:
- NSYAEFPFXSC
- Item #:
- 220594
NSYAEFPFXSC Wall Fixing Support, 304L Stainless Steel
- MFR #:
- NSYAEFPFXSC
- Item #:
- 220594
Set of 4 wall fixing lugs, made of stainless steel. For Spacial S3D enclosure
Manuals & Documentation
| Catalog Number | NSYAEFPFXSC |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Country of Origin | Spain |
| Made in USA | No |
| Consist of | fixing screws;4 lug;4 pre-mounted sealing gasket |
| Material | stainless steel 304L |
| RoHS URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10176812&lang=en-us |
| GTIN | 03606480198977 |
| Item Type | Horizontal or vertical position;Fixing accessory;Wall fixing support |
| Width | Real: 42 mm |
| Height | Real: 74 mm |
| Depth | Wall-enclosure separation : 12 mm;wall-enclosure separation : 0.47 in |