| Catalog Number | 1403 |
| Manufacturer | Leviton |
| Brand | Leviton |
| Country of Origin | Unknown |
| Made in USA | No |
| Amperage Rating | 15 |
| Application | Commercial |
| Input Voltage | 125 V |
| Output Voltage | 125 V |
| Standard | NOM Certified (057);UL Listed;CSA Certified |
| UPC | 078477171202 |
| GTIN | 00078477171202 |
| Item Type | Keyless Lampholder |
| Wattage | 660 W |