APCH7G Sure-Lites All-Pro APCH Combination Universal Emergency Exit Lamp, 0.78/1.68 W Fixture, 120/277 V AC, Textured Housing, EXIT Legend
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- APCH7G
- UPC:
- 080083567188
- Item #:
- 215404
APCH7G Sure-Lites All-Pro APCH Combination Universal Emergency Exit Lamp, 0.78/1.68 W Fixture, 120/277 V AC, Textured Housing, EXIT Legend
- MFR #:
- APCH7G
- UPC:
- 080083567188
- Item #:
- 215404
Manuals & Documentation
| Catalog Number | APCH7G |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | All-Pro Emergency |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Battery | Nickel Cadmium |
| Lamp Type | LED |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Ceiling |
| Special Features | 3.6V, .78W DC long lasting LED heads |
| Standard | UL Listed - Damp Location |
| UPC | 080083567188 |
| GTIN | 00080083567188 |
| Item Type | LED Exit and Emergency |
| Size | 8.5 IN Length 13.25 IN Width 2.6 IN Height |
| Voltage Rating | 120/277V |
| Wattage | 1.68 W at 277 V |