VT4-654T5-M-DR-UNV-EHT2-WL-U Metalux Industrial Vaporproof Light Fixture, T5HO Lamp, 15 W Fixture, 120/277 V AC, Natural Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- VT4-654T5-M-DR-UNV-EHT2-WL-U
- UPC:
- 080083521432
- Item #:
- 196842
VT4-654T5-M-DR-UNV-EHT2-WL-U Metalux Industrial Vaporproof Light Fixture, T5HO Lamp, 15 W Fixture, 120/277 V AC, Natural Housing
- MFR #:
- VT4-654T5-M-DR-UNV-EHT2-WL-U
- UPC:
- 080083521432
- Item #:
- 196842
Manuals & Documentation
| Catalog Number | VT4-654T5-M-DR-UNV-EHT2-WL-U |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Metalux |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | T5 |
| Light Technology | Review |
| Material | Fiberglass |
| Shape | Rectangular |
| Special Features | Enclosed Vaportite® high bay for food processing and demanding areas |
| Standard | UL/cUL Listed - Wet Location |
| UPC | 080083521432 |
| GTIN | 00080083521432 |
| Item Type | Vapor Tite |
| Length | 53.438 in |
| Width | 15.0 in |
| Height | 6.625 in |
| Voltage Rating | 120-277V |