NSYCCOTHCF ClimaSys Simple Thermostat, 250 V AC, 32 to 140 deg F Setting, 1NC Contact, Clip Mount
- MFR:
- Schneider Electric
- MFR #:
- NSYCCOTHCF
- Item #:
- 194011
NSYCCOTHCF ClimaSys Simple Thermostat, 250 V AC, 32 to 140 deg F Setting, 1NC Contact, Clip Mount
- MFR #:
- NSYCCOTHCF
- Item #:
- 194011
ClimaSys CC - simple thermostat 250V - range of temperature 060C - NC - F
Manuals & Documentation
| Catalog Number | NSYCCOTHCF |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| RoHS URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10178500&lang=en-us |
| GTIN | 03606480152528 |
| Width | External: 33 mm |
| Height | External: 68 mm |
| Depth | External : 44 mm |