15010 Drop Ceiling Support
- MFR:
- Legrand-Pass & Seymour
- MFR #:
- 15010
- UPC:
- 085129150102
- Item #:
- 171533
Drop Ceiling Support with single #10 support for 24-36\\ spans, 38\\ drop.
| Catalog Number | 15010 |
| Manufacturer | Legrand-Pass & Seymour |
| Brand | Legrand-Pass & Seymour |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Construction | 70lbs Fan Max Weight, 150lb Fixture Max Wgt |
| Cubic Capacity | 16 cu. In. |
| Material | Steel |
| Mounting | Joist |
| Special Features | Drop Ceiling Support with single #10 support for 24-36" spans, 38" drop. |
| Standard | RoHS, UL Listed |
| UPC | 085129150102 |
| GTIN | 00085129150102 |
| Item Type | Drop Ceiling Support |
| Size | Depth 1.5" |