W2000A Wattstopper W Series Ceiling Mount Occupancy Sensor, 24 VDC, Ultrasonic Sensor, 2000 sq-ft Coverage, 360 deg Viewing
- MFR:
- Legrand-WattStopper
- MFR #:
- W-2000A
- UPC:
- 754182114047
- Item #:
- 170276
W2000A Wattstopper W Series Ceiling Mount Occupancy Sensor, 24 VDC, Ultrasonic Sensor, 2000 sq-ft Coverage, 360 deg Viewing
- MFR #:
- W-2000A
- UPC:
- 754182114047
- Item #:
- 170276
Manuals & Documentation
| Catalog Number | W-2000A |
| Manufacturer | Legrand-WattStopper |
| Brand | Legrand-Wattstopper |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Open Office/Warehouse/Hallway |
| Connector | Flying Leads |
| Control Output | Automatic-On/Off |
| Enclosure | Plastic Housing |
| Indicator | LED |
| Mounting | Ceiling |
| Operating Cycles | 1 x 106 |
| Sensing Range | 2000 sq ft |
| Sensor | Ultrasonic |
| Special Features | Ultrasonic/25 kHz |
| Standard | UL244A/UL508 |
| Supply Voltage | 24 |
| UPC | 754182114047 |
| GTIN | 00754182114047 |
| Item Type | Commercial Ceiling Sensor |
| Environmental Conditions | 95% RH, non-condensing; for indoor use only |
| Operating Temperature | 35� C |
| Target Size | 2000 sq ft |