E997F Carlon Conduit End Bell, 1 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- E997F
- UPC:
- 034481061434
- Item #:
- 151509
E997F Carlon Conduit End Bell, 1 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR #:
- E997F
- UPC:
- 034481061434
- Item #:
- 151509
Manuals & Documentation
| Catalog Number | E997F |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | CARLON |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Color | Gray |
| Material | PVC |
| Standard | UL E23018 |
| UPC | 034481061434 |
| GTIN | 00034481061434 |
| Item Type | Rigid Non-Metallic Conduit Fittings & Accessories |
| Length | 1.89 in |
| Width | 1.788 in |
| Size | 1 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall E997F|Cantex 5144005|Certaineed 59675|Crouse EB100NM|Ipex 78290|JMEagle 61500100|Madison PMEB-100|MultiFit 78290|MultiFit EB20|Picoma ME977F |