1/4 x 1-3/8" Sleeve Anchors, Medium Duty, Acorn, Used in Cinder Block, Brick, Thin Wall and Concrete, Zinc Plated
- MFR:
- Minerallac
- MFR #:
- 61413
- UPC:
- 085937614131
- Item #:
- 120764
1/4 x 1-3/8" Sleeve Anchors, Medium Duty, Acorn, Used in Cinder Block, Brick, Thin Wall and Concrete, Zinc Plated
- MFR #:
- 61413
- UPC:
- 085937614131
- Item #:
- 120764
Manuals & Documentation
| Catalog Number | 61413 |
| Manufacturer | Minerallac |
| Brand | CULLY |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Cinderblock & Brick |
| Finish | Zinc Plated |
| Material | Steel |
| Special Features | Acorn Medium Duty Sleeve Anchor |
| UPC | 085937614131 |
| GTIN | 00085937614131 |
| Item Type | Sleeve Anchor |
| Length | 1.375" |
| Length UOM | Inch |
| Diameter | 0.250" IN |
| Size | 1/4" x 1-3/8" |