H7RICT Halo H7 Series Line Voltage Remodel Recessed Lighting Housing, Incandescent Lamp, IC Insulation, 120 V AC, 6-1/2 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H7RICT
- UPC:
- 662400600718
- Item #:
- 109277
H7RICT Halo H7 Series Line Voltage Remodel Recessed Lighting Housing, Incandescent Lamp, IC Insulation, 120 V AC, 6-1/2 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR #:
- H7RICT
- UPC:
- 662400600718
- Item #:
- 109277
Manuals & Documentation
| Catalog Number | H7RICT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Special Features | 120V line voltage housing |
| Standard | UL Listed - Damp Location;CSA Certified;Title 24 Compliant |
| UPC | 662400600718 |
| GTIN | 00662400600718 |
| Item Type | 6" H7 Housing |
| Voltage Rating | 120V |
| Cross Reference Products | RR6 |