H7RICAT Halo H7 Series Line Voltage Remodel Recessed Lighting Housing, IC Insulation, 120 V AC, 6-1/2 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H7RICAT
- UPC:
- 662400610588
- Item #:
- 105839
H7RICAT Halo H7 Series Line Voltage Remodel Recessed Lighting Housing, IC Insulation, 120 V AC, 6-1/2 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR #:
- H7RICAT
- UPC:
- 662400610588
- Item #:
- 105839
Manuals & Documentation
| Catalog Number | H7RICAT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Special Features | 120V line voltage housing |
| Standard | UL Listed - Damp Location;CSA Certified |
| UPC | 662400610588 |
| GTIN | 00662400610588 |
| Item Type | 6" H7 Housing |
| Voltage Rating | 120V |
| Cross Reference Products | 17003AR |